Ağrı’da doğalgazın ulaşmadığı mahalle kalmadı - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

6 Aralık 2021 - 06:12

Ağrı’da doğalgazın ulaşmadığı mahalle kalmadı

Ağrı’da doğalgazın ulaşmadığı mahalle kalmadı
Son Güncelleme :

13 Kasım 2020 - 9:35

Ağrı’da doğalgazın –  2017 yılından beri faaliyete geçen doğalgaz, kentin en uzak mahallelerine kadar ulaştı.
Havası en kirli olan vilayetlerden biri olarak bilinen Ağrı’da, 2017 yılında başlatılan doğalgaz çalışmalarının akabinde kentin neredeyse her yerinde doğalgaz kullanımı başladı. Ağrı’da bulunan en uzak mahallelerden biri olan 100. Yıl Mahallesine de getirilen doğalgazın birinci ateşi mahallede meşale ile yakılarak mahallelinin kullanımına sunuldu.
“Şu anda ulaşmadığımız mahalle kalmadı”

Ağrı’da faaliyet gösteren Aksa Doğalgaz Müdürü Cihan Karyağdı, kentte doğalgaza yönelik yapılan yatırımların süratle deva ettiğini belirterek, kentin yoğunluk gösteren tüm noktalarına doğalgaz akışının sağlandığını söyledi. 2017 yılından beri Ağrı’da faaliyet gösterdiklerini söyleyen Karyağdı, “ Aksa Ağrı Doğalgaz olarak 2017 yılından beri faaliyet göstermekteyiz. Yatırım çalışmalarımız her sene süratle devam etti. Şu anda kentin yoğunluk gösteren tüm noktalarında gaz akışını sağlamış durumdayız. 100. Yıl Mahallesi de bizim için doğal gazın gelmesi gereken bir yerdi.

Gerekli çalışmalar yapıldı. Ana arterleri şu anda tamam 100. yıl mahallesinin. Dediğim üzere önümüzdeki yıllarda de devam edecek. Şu anda ulaşmadığımız mahalle kalmadı.” Sözlerine yer verdi.

Ağrı’da doğalgazın – 100. Yıl Mahallesine ulaşan doğalgazın aslında 2023-2024 yılları ortasında geleceğinin planlandığını lakin 2020 yılının son aylarında doğalgaza kavuştuklarını söyleyen Mahalle Muhtarı Erkan Aydemir, Başta Müdürümüz Cihan Karyağdı ve Aksa Doğalgaz şirketine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Müdürümüz bize çok takviye oldu.

Daha evvel belirtildiği üzere gazın mahallemize ulaşması 2023-2024 yılları olarak belirlenmişti. Sağ olsunlar 2020’nin son aylarında bize gözlerimizi ulaştırdılar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Mahallenin birinci duyduğumda bir bayram sevinci yaşadılar“ formunda konuştu.

doğalgaz

Ağrı’da 2017 yılından beri faaliyete geçen doğalgaz, kentin en uzak mahallelerine kadar ulaştı.

× Online Destek