Ağrı Tutak Yayıklı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 04:09

Ağrı Tutak Yayıklı İlkokulu

Ağrı Tutak Yayıklı İlkokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 23:27

Ağrı Tutak Yayıklı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il ve ilçe merkezine 4 km uzaklıkta olan Yayıklı köyündedir. Ulaşım servisle sağlanmaktadır. Okulumuzda 2 öğretmen, 25 öğrenci ve 2 derslik bulunmakla beraber 1 de lojmanı vardır ve kullanılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgündür.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – Yayıklı İlkokulu

× Online Destek