Ağrı Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:58

Ağrı Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu

Ağrı Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 23:51

Ağrı Tutak Yatılı Bölge Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 38 km, ilçe merkezine 1.5 km uzaklıkta Karayazı yolu üzerindedir. Ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Okulumuzda 24 öğretmen, 470 öğrenci ve 211 derslik bulunmakla beraber resim sınıfı, yemekhane, kütüphane vs. bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgündür.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

yatili-bolge-ortaokulu

× Online Destek