Ağrı Tutak Taşbudak İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:12

Ağrı Tutak Taşbudak İlkokulu

Ağrı Tutak Taşbudak İlkokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 2:00

Ağrı Tutak Taşbudak İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz ilçe merkezine 11 km uzaklıktadır. Ulaşımın 6 km’lik kısmı asfalt olup, diğer 5 km’lik kısmı ise arazi yoludur. Ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Okula servis yoktur. Okulumuzda 1 öğretmen, 15 öğrenci ve 2 derslik bulunmakla beraber bir de lojman mevcuttur. Lojmanımız SODES projesi kapsamında ana sınıfı olarak düzenlenmiştir. Öğretim şekli örgündür. Isınma sistemi sobadır. Okulumuzda bölge genel özelliklerine uygun olarak kızak sporu yapılmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

tasbudak-ilkokulu

× Online Destek