Ağrı Tutak Suvar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:37

Ağrı Tutak Suvar İlkokulu

Ağrı Tutak  Suvar İlkokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 23:53

Ağrı Tutak Suvar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

İlçeye 7 km uzaklıkta olup servisle ulaşım sağlanmaktadır. Merkez köy olup yol üzerinde ulaşım sıkıntısı yoktur. Okulumuzda 2 öğretmen, 27 öğrenci ve 3 derslik bulunmaktadır. Eğitimi tam zamanlıdır. Öğretmenler Tutak´ta kaldığından lojman ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Suvar İlkokulu

× Online Destek