Ağrı Tutak Soğuk pınar Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:59

Ağrı Tutak Soğuk pınar Ortaokulu

Ağrı Tutak Soğuk pınar Ortaokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 23:30

Ağrı Tutak Soğuk pınar Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il ve ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olan Soğuk pınar köyündedir. Ulaşımı servis ile sağlanmaktadır. Servis ile Tutak Merkezden Gidiş Geliş Yapılmaktadır. Okulumuzda 7 öğretmen, 102 öğrenci ve 5 derslik bulunmakla beraber 1 laboratuvar mevcuttur. 1 lojmanı vardır. Lojman Binası eski olduğundan dolayı kullanılamayacak durumdadır. Öğretim şekli tam zamanlıdır. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon
Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı; Türk milletinin ulusal, manevi, ahlaki, insani, ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, ulusunu seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşların yetiştirildiği bir kurum olmaktır. Bu stratejik planının kapsadığı 2013-2014 Öğretim Yılı dönem içinde okulumuzda çalışacak tüm öğretmenlerimizin; öğretmen yetiştiren kurumlardan mezun kişilerden atanmış, yeterli sayı ve gerekli branşlarda olmasını, okulumuzu teknolojik ders araç ve gereçleriyle donatmak, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğiyle çağdaş bir eğitim ve öğretim kurumu düzeyine yükseltmektir. Çağdaş standartlardaki yeni okul binamız ve eğitim öğretim altyapımızla; okulumuzu 2015 yılına kadar ilçemizin en başarılı beş okulu, İlimizin en başarılı elli okulu içinde yer almak hedefiyle öğretmen ve öğrencilerimizle zorlu ve onurlu yarışa girişmektir.
Misyon
“Biz; Tüm paydaşlarımızın öğrenmelerini sağlamak amacıyla okul öncesinden başlayarak, çağın gerekleri ile donanmış uygun eğitim ortamlarında, bilimsel yöntem ve teknikleri kullanarak, özgür düşünen, kendisiyle ve toplumuyla barışık, ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, ahlaki kurallarla bezenmiş, kendine güvenen, bilgiyi üreten ve yetiştirdiğimiz bireyleri bir üst eğitim kurumuna ve veya hayata hazırlamak için varız…”

-sogukpinar-ortaokulu -tutak-agri

× Online Destek