Ağrı Tutak Palandöken İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:58

Ağrı Tutak Palandöken İlkokulu

Ağrı Tutak Palandöken İlkokulu
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2018 - 0:17

Ağrı Tutak Palandöken İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz ilçe merkezine 20 km, il merkezine ise 35 km uzaklıktadır. Van otobüsleri Tutak ilçe merkezine çok yakın mesafeden geçmektedir. İlçe merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Hava alanına yaklaşık 40 dakikada gidilebilmektedir. İlçeden okula ulaşım öğretmen servisiyle sağlanmaktadır. Okulumuzda 3 öğretmen, 53 öğrenci ve 4 derslik bulunmaktadır. Ayrıca bir lojman mevcuttur, fakat ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam gün eğitim verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – PALANDÖKEN İLKOKULU

× Online Destek