Ağrı Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:59

Ağrı Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi

Ağrı Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

24 Haziran 2018 - 1:45

Ağrı Tutak Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Tutak ilçe merkezindedir. Tutak İlçesi Ağrı-Van Kara yolunun 40. kilometresinde bulunmaktadır. İlçe Merkez nüfusu 7.000 civarında köyler ile birlikte 36.000 civarındadır. İlçe Merkezinde bulunduğundan rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Çevre köylerden öğrencilerimizin okula ulaşımı servisler ile sağlanmaktadır. 27 öğretmen, 630 öğrenci ve 19 derslik bulunmasının yanı sıra laboratuvar, müzik sınıfı, yemekhane vs. oldukça kullanışlı alanlardır. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Erkek ve Kız Öğrenci Pansiyonumuz Bulunmaktadır.

Vizyon
Evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir okul kimiliğine sahip olmak.
Misyon
Yeniliklere açık okul toplumu ile eğitim alanındaki bütün gelişmeleri yakından takip ederek, sadece öğrenciye değil onun yaşadığı bütün çevreye hitap ederek pozitif ilimlerin yanı sıra milli ve manevi değerlerini özümseyen kendi ve çevresi ile barışık insanlar yetiştirmektir.

Mehmet Şükrü Balcı Anadolu Lisesi

× Online Destek