Ağrı Tutak Karacan Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:49

Ağrı Tutak Karacan Ortaokulu

Ağrı Tutak  Karacan Ortaokulu
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2018 - 23:06

Ağrı Tutak Karacan Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 60 km, ilçe merkezine 23 km uzaklıkta olup Karacan köyündedir. Ulaşımı servisle sağlanmaktadır. Köye ait 2 servis bulunmaktadır. Okulumuzda 10 öğretmen, 79 öğrenci ve 4 derslik bulunmaktadır. Sosyal alanlar yetersizdir. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamalı eğitim verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Karacan Ortaokulu

× Online Destek