Ağrı Tutak İsaabat İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:42

Ağrı Tutak İsaabat İlkokulu

Ağrı Tutak İsaabat İlkokulu
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2018 - 23:49

Ağrı Tutak İsaabat İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkeze 51 km, ilçe merkeze 11 km uzaklıkta olup okula ulaşımı sağlayan yol asfalttır. Okula ulaşım özel taksi, şahsi araç ve Çırpılı Köyü minibüsleriyle sağlanmaktadır. Köyün nüfusu gittikçe azalmaktadır. Köyde elektrik ve su vardır. Sağlık ocağı yoktur. Köyde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Okıluzda 1 öğretmen, 10 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. 1 de lojman mevcuttur. Lojmanda 3 oda vardır. eski okul kullanılamayacak durumda olduğundan lojman okul olarak kullanılmaktadır. 1 derslik ve 1 bilgisayar ve malzeme odası vardır. okulda tuvaletler kullanılamayacak durumdadır. okulda su şebekesi yoktur. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – İsaabat İlkokulu

× Online Destek