Ağrı Tutak Hürriyet İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:46

Ağrı Tutak Hürriyet İlkokulu

Ağrı Tutak Hürriyet İlkokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 23:26

Ağrı Tutak Hürriyet İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 62 km, ilçe merkezine 24 km uzaklıkta olup Hürriyet Mezrası  Soğukpınar köyündedir. İlçe merkezine ulaşım 13 km stabilize, 11 km asfalt yoldan sağlanmaktadır. Yerleşim yerinde 1 okul, 1 okul lojmanı, 1 cami, 1 imam evi ve 2 çeşme bulunmaktadır. Okulumuzda 1 öğretmen, 13 öğrenci ve 1 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

hurriyet-ilkokulu

× Online Destek