Ağrı Tutak Hacı Yusuf Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:34

Ağrı Tutak Hacı Yusuf Ortaokulu

Ağrı Tutak Hacı Yusuf Ortaokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 0:28

Ağrı Tutak Hacı Yusuf Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Ağrı iline 69 km, Tutak ilçesine 29 km uzaklıkta olan Hacı Yusuf köyündedir. Servisle ulaşım yapılmaktadır. Okulumuzda 6 öğretmen, 100 öğrenci ve 4 derslik bulunmaktadır. Ayrıca 4 atölye mevcuttur. 1 lojman bulunmakta fakat kullanılmamaktadır. Tam zamanlı eğitim verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI TUTAK HACIYUSUF ORTAOKULU

× Online Destek