Ağrı Tutak Esmer İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:38

Ağrı Tutak Esmer İlkokulu

Ağrı Tutak Esmer İlkokulu
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2018 - 0:10

Ağrı Tutak Esmer İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz ilçeye 8 km, ile 50 km uzaklıkta olup köye ulaşım sağlayan yol asfalttır. Köyde servis sıkıntısı yoktur. Köy arazisinin çoğu mera olmakla birlikte köyün yakın arazileri sulaktır. Piknik ve mesire alanı olarak Ağrı´da ilk tercih edilebilecek yerlerdendir. Murat Nehri köyün yaklaşık 500 metre yakınından geçer. 1 öğretmen, 10 öğrenci ve 1 derslik bulunmaktadır. 1 lojmanı vardır. Lojman kullanışlıdır. Öğretim şekli tam gündür. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – ESMER İLKOKULU

× Online Destek