Ağrı Tutak Erdal Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:34

Ağrı Tutak Erdal Ortaokulu

Ağrı Tutak Erdal Ortaokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 0:19

Ağrı Tutak Erdal Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Ağrı iline 59 km, Tutak ilçesine 19 km uzaklıkta olan Erdal köyündedir. Okulumuzda 18 öğretmen, 370 öğrenci ve 10 derslik bulunmaktadır. Ayrıca yemekhanesi ve spor salonu da mevcuttur. Öğretim şekli tam zamanlıdır. Isınma sistemi kaloriferdir. Lojmanı yoktur. Ulaşımı asfalt yoldan sağlanmaktadır.

Vizyon
Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğini sevgiyle yürüten, Evrensel bilgiye koşan, alanında ihtiyaçları karşılamada gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış bireyler yetiştiren, Farkındalık düzeyi yüksek, ilgi ve yeteneklerinin farkında; kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü, öğrenmeyi seven ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine temel oluşturarak okul yaşamını sevdiren, Sürekli gelişme düşüncesinden hareketle, yaratıcılığı, yenilikleri destekleyen özgüveni yüksek, İçinden çıktığı toplum için yaşayan ve üreten bireyler yetiştiren, Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yön veren, Başarıya aç, ulusal alanda yetiştirdiği öğrencilerle model bir okul olmaktır.
Misyon
Eğitim Sistemindeki hızlı değişimi takip edebilecek, değişime yön verebilecek, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan, Bilgiyi öğrenme yollarını keşfeden; bilgiden yeni bilgiler üretebilen, Çağın yenilikleriyle, sahip olduklarının sentezini yapabilen, Kendini tanıyan ve ifade edebilen, Başkalarına saygılı, sorumluluk bilinci gelişmiş, dikkatli, duyarlı ve düşünceli, Doğayı tanıyan, doğaya karşı her zaman saygılı olan, Kendi sağlığına ve bedenine gereken önemi veren Kendisi ile barışık, öz saygısı gelişmiş, Kendini geliştirme isteğiyle dolu, Sosyal sorumluluk bilincine sahip, bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim kurumuyuz.

AĞRI / TUTAK – Erdal Ortaokulu

× Online Destek