Ağrı Tutak Döşyaka İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:08

Ağrı Tutak Döşyaka İlkokulu

Ağrı Tutak Döşyaka İlkokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 22:44

Ağrı Tutak Döşyaka İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 73 km, ilçe merkezine 29 km uzaklıkta olup Döşyaka köyündedir. Yolun 12 km’lik kısmı stabilize yoldur. Döşkaya Köyü´nün ilçe ile ulaşımında hiçbir sıkıntı yoktur. Köyün öğretmenleri köyde lojmanda kalmaktadır. Köyden ilçeye her gün servis imkanı vardır. Kışın köyün yolu en fazla 1-2 gün kapalı kalmaktadır. köy ile ilçe ulaşımı arasında herhangi bir sorun yoktur. ilkbaharda çok güzel bir iklim yaşanmaktadır. çok fazla sayıda çiçek türü vardır. Okulumuzda 2 öğretmen, 49 öğrenci ve 2 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli tam gündür. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – DÖŞKAYA İLKOKULU

× Online Destek