Ağrı Tutak Dorukdibi Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:47

Ağrı Tutak Dorukdibi Ortaokulu

Ağrı Tutak Dorukdibi Ortaokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 22:48

Ağrı Tutak Dorukdibi Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 60 km, ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olup ulaşımı öğretmen servisi ile sağlanmaktadır. Tutak ya da Patnos İlçesinde Pansiyonlar, Apartlar, Öğretmen evi, Otel, Kiralık Evler alternatiflerinden istenilen birinde kalınabilir. Fiyatlar ortalama olarak Apart 700 TL, Pansiyon 500 TL, Ev 500 TL, Öğretmenevi 400 TL´dir. Tutakta büyük market olarak A101 ve BİM Marketleri vardır. 7500 nufüslu küçük bir ilçedir. İlçede 500 civarında Öğretmen vardır. Genelde memurların gittiği 6 – 7 cafe vardır. Okulumuzda 14 öğretmen, 332 öğrenci ve 11 derslik bulunmaktadır. Bunun dışında 1 atölye, 1 bilgisayar sınıfı, 2 kütüphane, konferans salonu, yemekhane mevcuttur. Öğretim şekli tam gün,  10 Köyden 16 Servis ile Taşımalı Eğitim Uygulanmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Sportif etkinlikler Futbol, Masa tenisi, Voleybol, Satranç. Bilimsel etkinlikleri Bu Benim Eserim – Fen ve Matematik Alanındadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – DORUKDİBİ ORTAOKULU

 

× Online Destek