Ağrı Tutak Dorukdibi İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:53

Ağrı Tutak Dorukdibi İlkokulu

Ağrı Tutak Dorukdibi İlkokulu
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2018 - 0:25

Ağrı Tutak Dorukdibi İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 60 km, ilçe merkezine 20 km uzaklıkta olan Dorukdibi köyündedir. Ulaşımı Ağrıda Hava alanı vardır. İSTANBUL ve ANKARA´dan uçuşlar yapılmaktadır. Okulumuz Ağrı – Bitlis – Van şehirler arası ana yolu üzerinde 1 KM içeride olup, bölünmüş yol ve komple asfalttır. Öğretmenlerin ayarladığı bir minibüs öğretmen servisi olarak kullanılmaktadır. Tutak ya da Patnos İlçesinde Pansiyonlar, Apartlar,  Öğretmen evi, Otel, Kiralık Evler alternatiflerinden istenilen birinde kalınabilir. Fiyatlar ortalama olarak Apart 700 TL, Pansiyon 500 TL, Ev 500 TL, Öğretme nevi 400 TL´dir. Tutakta büyük market olarak A101 ve BİM Marketleri vardır. 7500 nüfuslu küçük bir ilçedir. İlçede 500 civarında Öğretmen vardır. Genelde memurların gittiği 6 – 7 cafe vardır. Okulun İlkokul Bölümünde 1 Ana sınıfı, 8 İlkokul Sınıfı, 1 Öğretmenler Odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası, 1 Kız Öğrenci WC, 1 Erkek Öğrenci WC vardır. Okulumuzda tüm sınıflarda Fatih Projesi FAZ 2 Akıllı Tahtaları, 1 Yemekhane, 1 Konferans Salonu, 2 Kütüphane vardır. Tam Gün Eğitim – 10 Köyden 16 Servis ile Taşımalı Eğitim Uygulanmaktadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Dorukdibi İlkokulu

× Online Destek