Ağrı Tutak Dikbıyık Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:47

Ağrı Tutak Dikbıyık Ortaokulu

Ağrı Tutak Dikbıyık Ortaokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 23:05

Ağrı Tutak Dikbıyık Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 72 km, ilçe merkezine 35 km uzaklıkta olup Dikbıyık köyündedir. Ulaşım köy servisleri ile  sağlanmaktadır. Okulumuzda 7 öğretmen, 75 öğrenci ve 4 derslik bulunmakla beraber bir de okula ait lojman mevcuttur. Lojman ana sınıfı olarak onay alındığı için kullanılmıyor. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli örgündür.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – DİKBIYIK ORTAOKULU

× Online Destek