Ağrı Tutak Dikbıyık İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:37

Ağrı Tutak Dikbıyık İlkokulu

Ağrı Tutak Dikbıyık İlkokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 23:47

Ağrı Tutak Dikbıyık İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 72 km, ilçe merkezine 32 km uzaklıkta olup ulaşımı servisle sağlanmaktadır. Okulumuzda 4 öğretmen, 60 öğrenci ve 4 derslik bulunmaktadır. Eğitimi tam zamanlıdır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. 1 lojman mevcuttur. Ana Sınıfı olarak onay alındığı için kullanılmıyor.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

Ağrı Tutak Dikbıyık İlkokulu

× Online Destek