Ağrı Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:56

Ağrı Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesi

Ağrı Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

24 Haziran 2018 - 1:53

Ağrı Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Ağrı il merkezine 38 km uzaklıkta olup Tutak ilçe merkezindedir. Tutak’ın deniz seviyesinden yüksekliği 1535 m’dir. Fırat’ın iki önemli kolundan biri olan Murat ırmağı ilçemizin merkezinden geçer. İlçemizin toplam nüfusu 34876´dır. Bu nüfusun 7147´si ilçe merkezinde, 27729´u ise köylerde yaşamaktadır. Okulumuzda 15 öğretmen, 215 öğrenci ve 11 derslik bulunmaktadır. Kütüphane, laboratuvar, bilgisayar sınıfı vs. mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Pansiyon mevcut değildir.

Vizyon
Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.
Misyon
Öğrencilerin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

Tutak Çok Programlı Anadolu Lisesi

× Online Destek