Ağrı Tutak Çobanoba İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:53

Ağrı Tutak Çobanoba İlkokulu

Ağrı Tutak Çobanoba İlkokulu
Son Güncelleme :

26 Haziran 2018 - 23:48

Ağrı Tutak Çobanoba İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 28 km, ilçe merkezine 7 km uzaklıkta olan Çobanoba köyündedir. Öğretmenler ulaşımlarını kendi imkanlarıyla sağlamaktadır, okulumuzun servisi bulunmamaktadır. Kış aylarında ulaşım zor olabilmektedir. Okulumuzda 2 öğretmen, 17 öğrenci ve 1 derslik bulunmaktadır. Okulda 1 lojman bulunmaktadır. Lojman 90 m2 1+1 sisteminde yapı olup sobalı sistem ile ısıtılmaktadır, restorasyona ihtiyacı vardır. Öğretim şekli örgün olup Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon
Çobanoba İlkokulu olarak: Öğrencilerimizi ve yöre halkımızı geleceğe hazırlamak, karşılaşacakları güçlükler karşısında yılmamayı, çözümsüzlüğün değil çözümün bir parçası olmayı hayat felsefesi haline getirmelerine yardımcı olmak, teknolojik imkânları başta öğrencilerimiz olmak üzere eğitim bölgesinde yaşayan tüm insanlara tanıtmak, bu konuda öncülük etmek, durağan değil kendini ve etrafını yenileyen, yenilerken kendi değerlerini de korumayı bilen bir nesil yetiştirmektir.
Misyon
Okulu olarak: Biz; bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Amacımız; sevgi, saygı ve güven ortamında “başarma azmi” ve “geleceği şekillendirme sorumluluğu” ile mükemmele ulaşmak için çalışmak, sürekli gelişimle öncü olmaktır.

Çobanoba İlkokulu

× Online Destek