Ağrı Tutak Çırpılı Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:42

Ağrı Tutak Çırpılı Ortaokulu

Ağrı Tutak Çırpılı Ortaokulu
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2018 - 0:02

Ağrı Tutak Çırpılı Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Tutak ilçe merkezine 15 km uzaklıkta olan Çırpılı köyündedir. Yol asfalt olup ulaşım çok iyi derecededir. Okulumuzda 19 öğretmen, 350 öğrenci ve 15 derslik bulunmakla beraber  yemekhane, kütüphane ve bilgisayar odası vs. mevcuttur. Öğretim şekli tam gündür. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – Çırpılı Ortaokulu

× Online Destek