Ağrı Tutak Bintosun İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:56

Ağrı Tutak Bintosun İlkokulu

Ağrı Tutak Bintosun İlkokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 22:25

Ağrı Tutak Bintosun İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Ağrı il merkezine 67 km, Tutak ilçe merkezine 27 km uzaklıkta  olup Bintosun köyündedir. Tutak ilçe merkezine 20 dakika mesafede olup yolu asfalttır. Ulaşımı okul öğretmen servisi ile sağlanmaktadır. Okulumuzda 6 öğretmen, 150 öğrenci ve 5 derslik bulunmakla beraber bir de laboratuvar, yemekhane ve kütüphane  mevcuttur. Öğretim şekli tekli öğretim olup, Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI – TUTAK – Bintosun İlkokulu

× Online Destek