Ağrı Tutak Aşağı Karahalit İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 22:44

Ağrı Tutak Aşağı Karahalit İlkokulu

Ağrı Tutak Aşağı Karahalit İlkokulu
Son Güncelleme :

27 Haziran 2018 - 1:00

Ağrı Tutak Aşağı Karahalit İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz İl merkezine 50 km – İlçe merkezine 10 km uzaklıktadır. Ulaşım minibüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Okulumuzda 4 öğretmen, 76 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. 1 lojman mevcuttur. Lojman ana sınıfı olarak kullanılmaktadır. Normal öğretim uygulanmakta. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

asagi-karahalit-ilkokulu

 

× Online Destek