Ağrı Tutak 14 Nisan Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 23:46

Ağrı Tutak 14 Nisan Ortaokulu

Ağrı Tutak 14 Nisan Ortaokulu
Son Güncelleme :

25 Haziran 2018 - 23:34

Ağrı Tutak 14 Nisan Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 38 km uzaklıkta olup ilçe merkezindedir. Okulumuza 8 köyden öğrenci taşıyan 18 adet servis bulunmaktadır. Okulumuzda 18 öğretmen, 325 öğrenci, 9 derslik bulunmakla beraber yemekhane ve kütüphane de bulunmaktadır. Öğretim şekli örgün olup tam gün ders işlenmektedir. Isınma sistemi merkezi kaloriferdir. Star isimli araç projesi 2.’liği vardır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

14 Nisan Ortaokulu

× Online Destek