Ağrı Taşlıçay Yukarı Esen İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:28

Ağrı Taşlıçay Yukarı Esen İlkokulu

Ağrı Taşlıçay Yukarı Esen İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 23:57

Ağrı Taşlıçay Yukarı Esen İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Yukarı Esen köyündedir. Ağrı il merkezine 48 km, Taşlıçay ilçe merkezine 18 km uzaklıktadır. İlçemizde ev kiraları 500 TL ilâ 800 TL arasında değişmektedir. Evlerin çoğu kaloriferlidir. Kışın kar yağışlı ve soğuk; yazın ise gündüz sıcak, gece serindir. Ulaşım Servisle yapılmaktadır. Okulumuzda 4 öğretmen, 85 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. Sosyal faaliyetler ve alanlar yetersizdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

ĞRI TAŞLIÇAY Yukarı Esen İlkokulu

× Online Destek