Ağrı Taşlıçay Yassıkaya İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:38

Ağrı Taşlıçay Yassıkaya İlkokulu

Ağrı Taşlıçay  Yassıkaya İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 23:16

Ağrı Taşlıçay Yassıkaya İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 30 km, ilçe merkezine 2 km uzaklıkta olup gidiş dönüş günlük servisle sağlanmaktadır. İl ve ilçe merkezine ulaşım olup yolun tamamı asfalttır. Köy halkı, Azerbaycan Türklerinden oluşmaktadır.Köyün iklimi, Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Okulumuzda 3 öğretmen, 33 öğrenci ve 3 derslik bulunmaktadır. 1 lojman mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam gün eğitim verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

yassikaya-ilkokulu

× Online Destek