Ağrı Taşlıçay Yardımcılar Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:44

Ağrı Taşlıçay Yardımcılar Ortaokulu

Ağrı Taşlıçay  Yardımcılar Ortaokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 22:29

Ağrı Taşlıçay Yardımcılar Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il ve ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Yardımcılar köyündedir. Taşlıçay-Yardımcılar Köyü ulaşımı stabilize yoldan sağlanmaktadır. Ulaşım servis yoluyla sağlanmaktadır. Okulumuzda 7 öğretmen, 106 öğrenci ve 4 derslik bulunmakla birlikte 1 bilgisayar sınıfı, konferans salonu, yemekhane mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

TAŞLIÇAY – Yardımcılar Ortaokulu

× Online Destek