Taşlıçay Yardımcılar İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

3 Aralık 2021 - 04:33

Taşlıçay Yardımcılar İlkokulu

Taşlıçay Yardımcılar İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 0:17

Taşlıçay Yardımcılar İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il ve ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta olan Yardımcılar köyünde bulunmaktadır. Taşlıçay-Yardımcılar Köyü ulaşımı stabilize yoldan sağlanmaktadır. Okulumuzda 6 öğretmen, 151 öğrenci ve 6 derslik bulunmaktadır. Fen laboratuvarı, konferans salonu ve kütüphanesi mevcuttur. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

yardımcılar ilkokulu

× Online Destek