Taşlıçay Taşlıçay Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

2 Aralık 2021 - 19:04

Taşlıçay Taşlıçay Anadolu Lisesi

Taşlıçay Taşlıçay Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 0:07

Taşlıçay Anadolu Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuzun Ağrı il merkezine mesafesi 29 km’dir. Okulumuz ilçe merkezinin girişinde yer almaktadır. Okulumuzda 30 öğretmen, 510 öğrenci ve 18  derslik bulunmasının yanı sıra yemekhane, kantin, kütüphane,vb. de bulunmaktadır. 240 kişilik pansiyon mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Almanca eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı ders işlenmektedir.

Sportif Etkinlikler
Futbol, Voleybol, Dart, Masa Tenisi, Kort Tenisi, Halter, Halk Oyunları vs. müsabakalarına aktif katılım sağlanmaktadır. Ayrıca Tübitak projelerinde de yer almaktadırlar.
Vizyon
Vizyonumuz Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak.
Misyon
Misyonumuz Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime yönelmiş, kendine güvenen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, toplumsal değerlere duyarlı, olayları çok yönlü ve objektif olarak değerlendirebilen, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilere sahip, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde kullanabilen, liderlik özelliklerinin yanında işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olarak yetiştirmektir.

Taşlıçay Anadolu Lisesi

× Online Destek