AĞRI TAŞLIÇAY Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:33

AĞRI TAŞLIÇAY Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya Ortaokulu

AĞRI TAŞLIÇAY Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya Ortaokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 23:45

AĞRI TAŞLIÇAY Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz il merkezine 38 km, ilçe merkezine 6 km uzaklıktadır. Kumluca Taşlıçay´a 8 km uzaklıkta ilçenin doğusunda yer alır.Murat nehrinin güneyinde ,Taşlıçay oluğu içerisinde Ala Dağlara dayanmıştır.Köy nüfusu ve arazi bakımında Taşlıçay´ın en büyük köyüdür. Toprakları kuzeyde Çöğürlü ve Bayramyazı;güneyinde Yeltepe,Tanrıverdi,Düzgören Köyü ve Kumlubucak Köyü,diyadin ile çevrilidir. Taşlıçay-Kumluca ulaşımı asfaltlı yoldan sağlanmaktadır.Ayrıca yarım saate bir servis kalkmaktadır. 15 öğretmen, 201 öğrenci ve 8 derslik bulunmaktadır. Lojman tadilat gerektirdiğinden dolayı kullanılmamaktadır. Sosyal alanlar yetersizdir. Isınma sistemi kaloriferdir.

Vizyon
Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.
Misyon
Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

AĞRI TAŞLIÇAY Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya Ortaokulu…

× Online Destek