Ağrı Taşlıçay Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:38

Ağrı Taşlıçay Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya İlkokulu

Ağrı Taşlıçay Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 22:55

Ağrı Taşlıçay Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz; Ağrı İl Merkezine 38 km, Taşlıçay İlçe Merkezine 8 km uzaklıktadır. Kumluca Taşlıçay´a 8 km uzaklıkta ilçenin doğusunda yer alır.Murat nehrinin güneyinde ,Taşlıçay oluğu içerisinde Ala Dağlara dayanmıştır.Köy nüfusu ve arazi bakımında Taşlıçay´ın en büyük köyüdür. Toprakları kuzeyde Çöğürlü ve Bayramyazı; güneyinde Yeltepe, Tanrıverdi, Düzgören Köyü ve Kumlubucak Köyü, Diyadin ile çevrilidir. Okulumuzda 9 öğretmen, 213 öğrenci ve 8 derslik bulunmaktadır. Ayrıca 1 kütüphanesi vardır. Isınma sistemi kaloriferdir. Öğretim şekli tam gündür. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir.

VİZYON

Öğrencilerimize sadece öğreten değil onları yaşama hazırlayan, gelişme ve yenilenmeyi devamlı yaşayan, öğrencilerimizin başarı ve kalite düzeyi ile Türkiye´nin önde gelen okulları arasında örnek ve öncü bir okul olmak.

MİSYON

Atatürkçü düşüncenin ışığı altında; kendisine ve ülkesine sorumlu, gelişimini çağın gelişmişlik düzeyi ile sınırlandırmayan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen; dürüst, paylaşımcı, kendisine güvenen, mutlu, çevreye duyarlı, barışçı gençler yetiştirmek.

taşlıçay Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Kaya İlkokulu

× Online Destek