Taşlıçay İkiyamaç İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

29 Kasım 2021 - 17:03

Taşlıçay İkiyamaç İlkokulu

Taşlıçay İkiyamaç İlkokulu
Son Güncelleme :

22 Haziran 2018 - 23:40

Taşlıçay İkiyamaç İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

İkiyamaç Köyü; Ağrı iline 36 km, Taşlıçay İlçesine 6 km uzaklıktadır. İl ve İlçe merkezine geliş-gidiş imkanı vardır.Köy Yolu 5 km stabilize yoldur. İkiyamaç, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köydür. Karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Okulumuzda 2 öğretmen, 47 öğrenci ve 3 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. 1 lojman mevcuttur.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

ikiyamac-ilkokulu

× Online Destek