Taşlıçay Geçitveren Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

3 Aralık 2021 - 05:10

Taşlıçay Geçitveren Ortaokulu

Taşlıçay Geçitveren Ortaokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 1:16

Taşlıçay Geçitveren Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz İl merkezine 25 km ,İlçe merkezine 5 km mesafede olup ulaşımı servislerle sağlanmaktadır. Yerleşim yeri köydür. Okulda 8 öğretmen, 105 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. 1 yemekhane, 1 kütüphane ve 1 de bilgisayar sınıfı mevcuttur. Öğretim şekli örgündür. Isınma sistemi sobadır.

Vizyon

Eğitim teknolojisinden olabildiğince yararlanmak, bireysel yeteneklerin gelişimini sağlayarak üretkenliği arttırmak, öğrenci merkezli eğitim uygulamak, sağlıklı ve mutlu toplum oluşturma yolunda bireyleri bilinçlendirmek, diğer okullara örnek teşkil edecek bir okul konumuna gelmektir.

Misyon

Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir.

geçitveren ortaokulu

× Online Destek