Ağrı Taşlıçay Aşağı Düzmeydan İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:18

Ağrı Taşlıçay Aşağı Düzmeydan İlkokulu

Ağrı Taşlıçay Aşağı Düzmeydan İlkokulu
Son Güncelleme :

24 Haziran 2018 - 0:41

Ağrı Taşlıçay Aşağı Düzmeydan İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumu il ve ilçe merkezine 14 km uzaklıkta olan Aşağı Düzmeydan köyündedir. 5 öğretmen, 63 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır. Öğretim şekli tam gün olup, ısınma sistemi kaloriferdir. 1 lojman mevcuttur. Anasınıfı olarak kullanılmaktadır.

VİZYON

Model okul-tercih edilen, Bir üst öğrenime daha fazla öğrenci gönderen, Bilimsel düşünen bireyler yetiştiren, Bulunduğu ülkenin, bölgenin ya da ilin en başarılı, Öğrenmeyi öğreten, İyi vatandaş yetiştiren, En iyi teknolojik donanım sahip, Değişime ve gelişime açık, Sosyo-kültürel etkinlikleri ile adından söz ettiren, Öğrenci merkezli, Türk değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştiren, Ulusal ve uluslararası projelerde görev alan öğrencileri yetiştiren, Hayatı yorumlayabilen bireyler yetiştiren, Avrupa Birliği normlarında eğitim veren, Toplumun gereksinimlerine uygun eğitim veren okul olmaktır.

MİSYON

Atatürk ilke ve inkılâplarına uygun eğitim veren, Milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştiren, 21. yüzyılın gereksinimlerine cevap verebilecek donanıma sahip, Milli eğitimin temel amaçlarına uygun eğitim veren, Teknolojik gelişmeleri takip eden, Öğrenmeyi öğreten, Öğrenci merkezli eğitim veren, Çağdaş, yeniliklere açık eğitim veren, Üst öğrenime daha fazla öğrenci göndermek isteyen, Öğrencileri hayata hazırlayan okulumuz; Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı göre ve sorumluluklarını bilen, Özgüven sahibi, Sorumluluk sahibi, Saygılı, Bilgili-becerikli, Bilimsel, eleştirel, sorgulayıcı düşünen, İyi ilişkiler kurabilen, Lider, Dürüst, Sağlam karakterli, Demokratik değerlere sahip, Kültürlü, Hoşgörülü, Ekip çalışmasına yatkın, Katılımcı yönetim sergileyen, Çalışkan bireyler yetiştiren, Kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmektedir.

Aşağı Düzmeydan İlkokulu

× Online Destek