Ağrı Taşlıçay Aşağı Dumanlı İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:33

Ağrı Taşlıçay Aşağı Dumanlı İlkokulu

Ağrı Taşlıçay Aşağı Dumanlı İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 23:35

Ağrı Taşlıçay Aşağı Dumanlı İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz ilçeye 4 km, ile 34 km uzaklıkta olup okula gidiş geliş öğretmenlerin tuttuğu servis ile sağlanmaktadır. Okulumuzda bir lojman mevcuttur. Lojman depo olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda 8 öğretmen, 171 öğrenci 8 derslik bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir.

VİZYON

Çalışanların görevlerini iyi yapmanın huzurunu duyduğu, hizmeti alan öğrenciler ve toplumsal çevrenin saygınlığını kazanmış, çalışma ortamı , öğrenci başarı ve davranışları ile çevresinde örnek teşkil eden bir okul olmak.

MİSYON

Öğrencilerimize ; A)KİŞİSEL AÇIDAN : 1.İlgi ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak. 2.Türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve beceriler kazandırmak. 3.Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan , doğru düşünebilen ,bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak. B) TOPLUMSAL AÇIDAN : 1. Atatürk ilke ve inkılaplarına , T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen , milli,toplumsal değerlere sahip , ülkesini, milletini,bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak C) İNSAN İLİŞKİLERİ BAKIMINDAN : 1.Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen , işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, iyi,mutlu, ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.

asagi-dumanli-ilkokulu

× Online Destek