Ağrı Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:47

Ağrı Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 2:01

Ağrı Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Taşlıçay ilçe merkezinde olup, Ağrı il merkezine 29 Km uzaklıktadır. Taşlıçay ilçe merkezi nüfusu resmi olarak 6300 kişidir. Köylerle birlikte bu sayı 34000´i bulmaktadır. İlçe halkı genel olarak tarım, hayvancılık ve ticaretle uğraşmaktadır. İlçemiz genel anlamda yaşanması rahat bir şehirdir. İlçemizde 1 adet yüksek okul bulunmakta olup 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlamıştır. İlçemiz, Erzurum-İran transit yolu üzerinde olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. İlçemizde ulaşım minibüs ve otobüslerle sağlanmaktadır. Okulumuzda 22 öğretmen, 262 öğrenci ve 15 derslik bulunmakta olup sosyal alanlara sahiptir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça eğitimi verilmektedir. 44 Kişilik Kız Pansiyonumuz ve 55 Kişilik Erkek Pansiyonumuz Bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Tam zamanlı eğitim verilmektedir.

Vizyon
Öğrencilerimizi; Atatürk ilkelerinin ışığında, milli eğitimimizin temel amaçları doğrultusunda milli-manevi değerlerimize bağlı; ailesine, çevresine ve milletine yararlı, aydın fikirli, çağdaş düşünceli, karşılaştığı zorlukları aşabilen bireyler olarak yetiştirmek.
Misyon
Sunduğu eğitim ortamı ile aile sıcaklığını aratmayan, öğrencilerine hoşgörülü ve demokratik bir ortam sunan, akademik başarısı yüksek ve bir üst kurum için yeterli bilgi ve beceriye sahip öğrencileriyle anılan, tercih ve takdir edilen bir yatılı bölge okulu olmaktır.

Taşlıçay Anadolu İmam Hatip Lisesi

× Online Destek