Ağrı Taşlıçay Alakoçlu Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:44

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu Ortaokulu

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu Ortaokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 22:20

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu Ortaokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Köyümüz il merkezine 55 km, ilçe merkezine 24 km uzaklıkta olup ulaşımı servislerle sağlanmaktadır.  İlçe-köy arası yolun yaklaşık 12 km.si asfalt, kalanı stabilizedir. Okulumuzda 8 öğretmen, 85 öğrenci ve 4 derslik bulunmakla beraber 1 yemekhane, 1 de bilgisayar sınıfı mevcuttur. Öğretim şekli örgün olup tam zamanlı ders işlenmektedir. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Isınma sistemi kaloriferdir. Okulumuzda pansiyon bulunmamaktadır.

Vizyon
Okulumuzdaki her bireyin farklı bir kişiliğe sahip olduğu, topluma yapabileceği katkının da kendine özgü ve farklı olduğu inancını taşımaktayız. Öğrencilerin kişilik gelişimlerine müdahale etmeden onlara saygı duyar, korur ve gözetiriz. Bütün çalışmaların odak noktasının öğrenci olduğu doğrusundan hareket ederek, öğrencilere öğrenmesini öğretmeyi görev kabul ederiz.
Misyon
Okulumuz: kendi kendini yönetebilen, mantıklı düşünebilen, yaratıcı düşünmeye sahip, araştıran, sorgulayan, öğrenmeyi davranış haline getirmiş öğrenciler yetiştirmenin yanı sıra, yaşadığı çevrede lider bir kişi olmak için gerekli donanıma sahip, kendini ve çevresini değiştirebilecek mutlu ve umutlu güçlü karakterler yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

ALAKOÇLU ORTAOKULU

× Online Destek