Ağrı Taşlıçay Alakoçlu İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

17 Mayıs 2022 - 00:28

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu İlkokulu

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu İlkokulu
Son Güncelleme :

23 Haziran 2018 - 23:51

Ağrı Taşlıçay Alakoçlu İlkokulu nerededir, nasıl gidilir, merkeze uzak mı, kaç kilometredir?

Okulumuz Ağrı iline 55 km, Taşlıçay ilçesine 24 km uzaklıktadır. Köyün ilkokulu eğitim ve öğretime açıktır. Köyümüzde bir de orta okulumuz bulunmaktadır. Köyün içme suyu ve kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Haftada bir gün sağlık ekipleri köyü ziyaret ederler. Köye ulaşımı sağlayan yolun 12 km si asfalt olup geri kalan kısmı stabilizedir. Köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Okulda uydunet bulunmaktadır. Turkcell ve Vodafone şebekeleri çalışmaktadır. Köyümüz yaklaşık 120 hane, 900 nüfusludur. Okula günlük geliş gidiş için servis bulunmaktadır. Okulumuzda Pansiyon bulunmamaktadır. Okulumuzda 1 lojman mevcuttur. Lojman sınıf ve kütüphane olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda 5 öğretmen, 111 öğrenci ve 5 derslik bulunmaktadır.

VİZYON

Her öğrencinin iyi bir üst eğitim kurumuna yerleşmesini ve sosyal becerilerini geliştirmesini, toplumsal ve milli değerleri yaşamasını sağlamak, zor eğitim şartlarına rağmen başarı ve kalite düzeyi ile örnek bir köy okulu olmak.

MİSYON

Büyük düşünebilen ve bunu hayata geçirme çabasında olan, milli ve manevi kültürünü evrensel değerler içinde koruyup geliştiren, demokratik düşünceyi benimseyen, vatan ve millet sevgisi olan, düşüncelerini özgürce söyleyen, aynı zamanda başkalarının düşünce haklarına saygı gösteren bireyler yetiştirmektir.

Alakoçlu İlkokulu

× Online Destek