patnos Yukarı Kulecik İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 16:58

patnos Yukarı Kulecik İlkokulu

patnos Yukarı Kulecik İlkokulu
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2018 - 2:22

AĞRI – PATNOS Yukarı Kulecik İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Yukarı Kulecik köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 90 km,  Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 17 km’dir. Okula ulaşım öğretmen servisleriyle sağlanmaktadır. Okul, 2 öğretmen ve 3 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ancak okulun 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Ayrıca Okulun yabancı dili İngilizcedir.

VİZYON

Milli Eğitim Bakanlığımızın, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün benimsediği vizyonu paylaşarak, gelişimine katkıda öncülük etmek, ”bilgi gücünü kullanma çağının” gereksediği; ufuk, bilgi, beceri, değer, duygu ve davranışları en üst seviyeye çıkarmak, Ağrı ve Türkiye’de çağdaş ülkelerdeki eğitim-öğretim standartlarını yakından takip ederek, onlarla yarışabilecek değişimleri hızla gerçekleştirmek, eğitim ve öğrenme süreçlerine yaratıcı katkılar sağlamak, paydaşlarına sunabileceği en iyi hizmeti sunarak, öğrenci ve yetişkinlerin “olabileceklerinin en iyisi olmalarında” model ve lider bir “Kurumumuz” olmaktır.

MİSYON

Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları ve Temel İlkeleri doğrultusunda, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimseyen, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve demokrasiye gönülden bağlı Türk toplumunu çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarabilecek, bilgi toplumunun gerektirdiği nitelikte yurttaşlar yetiştiren; tüm paydaşların memnuniyetini kazanmış; eğitim öğretimin etkinliğini sürekli geliştiren bir kurum olmak.

× Online Destek