AĞRI - PATNOS - Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

21 Mayıs 2022 - 02:55

AĞRI – PATNOS – Yatılı Bölge Ortaokulu

AĞRI – PATNOS – Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 5:14

AĞRI – PATNOS Yatılı Bölge Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı Yalçınkaya köyünde bulunan okulun  Ağrı il merkezine olan uzaklığı 87 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 7 km’dir. Okula ulaşım köy dolmuşları ve Patnos devlet hastanesine gelen belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır. Okul, 24 öğretmen ve 16 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ayrıca okulun 3+1 odalı, odalı lojmanları bulunmaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, YATILI, TEK  öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

ÇALIŞANLARIN GÖREVLERİNİ İYİ YAPMANIN HUZURUNU DUYDUĞU,HİZMETİ ALAN ÖĞRENCİLER VE TOPLUMSAL ÇEVRENİN SAYGINLIĞINI KAZANMIŞ, ÇALIŞMA ORTAMI,ÖĞRENCİ BAŞARISI VE DAVRANIŞLARI İLE ÇEVRESİNDE ÖRNEK TEŞKİL EDEN BİR İLKÖĞRETİM OKULU OLMAK.

MİSYON

1. ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA , T.C.ANAYASASINA VE DEMOKRASİNİN İLKELERİNE UYGUN OLARAK, HAK VE SORUMLULUKLARINI BİLEN , MİLLİ,TOPLUMSAL DEĞERLERE SAHİP , ÜLKESİNİ, MİLLETİNİ,BAYRAĞINI SEVEN YURTTAŞ OLMA BİLİNCİ KAZANDIRMAK.

× Online Destek