patnos Yalçınkaya Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 16:53

patnos Yalçınkaya Ortaokulu

patnos Yalçınkaya Ortaokulu
Son Güncelleme :

18 Temmuz 2018 - 3:22

AĞRI – PATNOS Yalçınkaya Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Yalçınkaya köyünde bulunan okulun Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 7 km’dir. Okula Hastane dolmuşlarıyla ve okul servisiyle ulaşılmaktadır. Okul, 17 öğretmen ve 11 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun kütüphane imkanı mevcut iken İnternet imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojmanı da bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Milli Eğitim Temel Kanunu ve diğer mevzuatı, ulusal ve evrensel hukuk ve etik ilkeleri, insan hakları ve çocuk hakları sözleşmesinin okulumuzda hakim kılmak.Her seviyede ve farklılıkları olan çocukların eğitim ve öğretim ihtiyaçlarına cevap vermek.Eğitim çevremizdeki bireylerin ve grupların eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını sezinlemek, bunları programlamak ve karşılamak.Okulumuzdaki eğitim-öğretim standartlarını en yüksek seviyeye çıkarmak.Her türlü eğitim ve öğretim teknolojisini yakından takip etmek ve okulumuzda kullanılır hale getirmek.Çalışma ve öğrenme ortamlarında olumlu bir iklim yaratılmasını sağlayarak öğrenmekten mutlu olan öğrenci kimliklerini yaygınlaştırmak.

MİSYON

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, bilimsel gelişmelere açık, fırsat eşitliğinin sağlandığı, milli değerlerimize ve kültürümüze sahip çıkan; farklı kültürlere, hak ve sorumluluklara saygılı, bilim ve teknolojiyi yakından izleyen, araştıran, uygulayan, üretken, sorumluluklarının bilincinde, çağdaş uygarlık düzeyinde yeniliklere sahip nesiller yetiştirmektir.

× Online Destek