AĞRI - PATNOS - Uzunca İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:30

AĞRI – PATNOS – Uzunca İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Uzunca İlkokulu
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2018 - 1:13

AĞRI – PATNOS Uzunca İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Uzunca köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 95 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 15 km’dir. Okula ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okul, 4 öğretmen ve 4 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun 1 adet lojmanı olmasına karşın lojman kullanılmamaktadır.  Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL  öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Evresiyle etkili iletişim kurabilen, bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip evrensel kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak insanlık değerlerine sahip çıkan; Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak ; “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler nasıl yetiştirilir?” sorusuna cevap verecek faaliyetler ve etkinlikler düzenleyerek eğitim, bilim ve kültürü geliştirecek bireyler yetiştirmek temel vizyonumuzdur. Kısacası Vizyonumuz; “Sürekli kendini yenileyen ve her zaman bir adım önde olan bir toplum yetiştirmek.”

MİSYON

Hayatta karşılaştığımız eksiklikleri sadece iyi eğitilmiş bir insanla kapatabiliriz. “ Bilgi çağı olan günümüzde Atatürk’ün söylediği gibi; muhasır medeniyet seviyesine ulaşmak için en önemli unsur eğitimdir. Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulanarak, öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunarak, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlayarak ve okulda öğrenmenin kalitesini sürekli artırarak eğitimi yükseltmek temel görevimizdir.

× Online Destek