AĞRI - PATNOS - Patnos Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 20:43

AĞRI – PATNOS – Patnos Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

AĞRI – PATNOS – Patnos Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 2:15

AĞRI – PATNOS Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin merkezinde bulunan okula herhangi bir ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Toki toplu taşıma araçlarıyla 5 dakika da ulaşılabilmektedir. Okul, Sanayi Mahallesi Toki Konutlarında bulunmaktadır. Okul, 27 öğretmen ve 24 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak lojmanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul TAM GÜN öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okul,  futsal, satranç ve masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütmektedir.

VİZYON

Ne Olmak İstiyoruz? : Okulumuz mesleki eğitim vereni bölgemizin ihtiyacına cevap verecek düzeyde elemanların yetiştiği, aynı zamanda yüksek öğretim kurumlarına yönlendiren öğrencilerinin kaliteli elemanlar olarak yetiştirdiği bir eğitim kurumu olmaktır. Ayrıca sanatı, eğitimle yaşam biçimine dönüştürmek, üreten ve kendini geliştiren insanlar olmaktır.

MİSYON

Neden Varız? : Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumu olarak, Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçları ve İlkeleri doğrultusunda; • Atatürk İlke ve İnkılaplarını bilen, üreten, araştıran, disiplinli, sanatsever ve topluma hizmet eden bireyler yetiştirmek, • Toplumun istek ve ihtiyaçları doğrultusunda; sağlıklı, bilinçli, sorumluluk duygusuna sahip, ekonomik hayat için gerekli bilgi ve becerileri kazanmış, ilgi ve yetenekleri ölçüsünde iş alanlarına hazır ve çağdaş birer insan olarak yetişmelerini sağlamak, • Çevresi ile olumlu iletişim kuracak davranış kazanmış, yaratıcı, bilgili, kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

× Online Destek