AĞRI - PATNOS - Ortadamla Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 19:13

AĞRI – PATNOS – Ortadamla Ortaokulu

AĞRI – PATNOS – Ortadamla Ortaokulu
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2018 - 1:39

AĞRI – PATNOS  Ortadamla İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Ortadamla köyünde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 107 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı 22 km’dir.  Okula ulaşım okul servisiyle sağlanmaktadır. Okul, 16 öğretmen ve 9 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak okulun lojmanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, TAM öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Ortadamla İlköğretim Okulu olarak vizyonumuz; araştırma ağırlıklı bir ilköğretim modelini benimsemektir. Buna göre eğitim ve araştırma için ilave kaynaklar oluşturulacak ve ilköğretim kalitesinden ödün verilmeyecektir. Ortadamla İlköğretim Okulu Patnos’ta en iyi eğitim ve öğretim vererek Ağrı ve Türkiye’de en kaliteli ilköğretimler arasında gösterilen bir kurum olmayı amaçlar.

MİSYON

En büyük idealimiz; Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk Anayasasına, Türk demokrasisinin ilkelerine ve yöntemlerine uygun hareket eden, aktif öğrenme yoluyla gerekli bilgi ve becerileri kazanmış, problemlerini çözebilen, öğrendiklerini uygulayabilen, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerileri kazanmış bireyler yetiştirmektir.

× Online Destek