AĞRI - PATNOS - Gençali İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:58

AĞRI – PATNOS – Gençali İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Gençali İlkokulu
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2018 - 3:02

AĞRI – PATNOS  Gençali İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Gençali köyünde bulunan okulun Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı 22 km’dir. Okul, 11 öğretmen ve 9 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken, kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojmanı da bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, İKİLİ öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Öğrencilerimizin zeka düzeyleri,kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeye çıkararak onların eğitimine karşı olumlu tutum geliştirmeleri sağlamak ve teknolojinin en son teknikleriyle yenilikçi toplum tarafından benimsenen ve örnek gösterilen eğitim öğretim yuvası olmaktır. Beden ,zihin ahlak ve ruh ve duygu bakımından dengeli ,sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe sahip ,hür ve bilimsel düşünce gücüne ,geniş bir dünya görüşüne, vatan sevgisine sahip insan haklarına saygılı yaratıcı ,kişilikli ,teşebbüs sahibi ,yapıcı bireyler olarak yetiştirmek.

MİSYON

Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten,hür ve demokratik düşüne,bilimsel metotlarla eğitilmiş, çağdaş düşünce yapısına sahip, yaratıcı, bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir. Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, bugünkü sosyo-ekonomik yapımızın getirdiği sorunları veli-öğrenci-çevre-okul işbirliği ile günün şartlarına uygun standartları yakalayarak, çözmek, öğrencilerin; işbirlikçi, sorumluluk sahibi, saygılı, bilgili-becerili, kendine güvenen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara gelişen teknolojiye uyum sağlayacak mesleki bilgi ve becerileri kazandırmak için varız. Özel olarak da amacımız yukarıda sayılan niteliklere sahip birer birey olarak öğrencilerimizi yetiştirmenin yanında , öğrencilerimizin kabiliyet ve istidatlarına göre onları bir üst öğretim kurumuna hazırlamak.

× Online Destek