AĞRI - PATNOS - Doğansu Kız Yatılı Bölge Ortaokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 20:50

AĞRI – PATNOS – Doğansu Kız Yatılı Bölge Ortaokulu

AĞRI – PATNOS – Doğansu Kız Yatılı Bölge Ortaokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 1:46

AĞRI – PATNOS Doğansu Kız Yatılı Bölge Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre?

Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı Doğansu köyünde bulunan okulun Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km’dir. Okula ulaşım sıkıntısı bulunmamakla birilikte ulaşım servislerle ve köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Okul, 24 öğretmen ve 18 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ayrıca okulun tek binadan oluşan kaloriferli 1 adet lojmanı bulunmaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Ayrıca Okul,  geçtiğimiz öğretim döneminde 10 tane fen lisesi kazanan öğrenci yetiştirmiştir.

VİZYON

Öğrencilerimizin zeka düzeyleri kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeye çıkararak onların eğitimine karşı olumlu tutum geliştirmeleri sağlamak ve teknolojinin en son teknikleriyle yenilikçi toplum tarafından benimsenen ve örnek gösterilen eğitim ve öğretim yuvası olmaktır.

MİSYON

Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten,hür ve demokratik düşünen,bilimsel metotlarla eğitilmiş,çağdaş düşünce yapısına sahip,yaratıcı,bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

× Online Destek