AĞRI - PATNOS - Dedeli Sebahattin Yıldız İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 20:12

AĞRI – PATNOS – Dedeli Sebahattin Yıldız İlkokulu

AĞRI – PATNOS – Dedeli Sebahattin Yıldız İlkokulu
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2018 - 4:50

AĞRI – PATNOS Dedeli Sebahattin Yıldız İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre

Ağrı ilinin Patnos ilçesine bağlı Dedeli beldesinde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 103 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 22 km’dir. Okula ulaşım özel öğretmen servisleriyle sağlanmaktadır. Okul, 14 öğretmen ve 14 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak lojmanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, İKİLİ öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yerel alanda düzenlenen çeşitli yarışma ve turnuvalarda başarıları mevcuttur.

VİZYON

Öğrencilerimizin zeka düzeyleri,kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeye çıkararak onların eğitimine karşı olumlu tutum geliştirmeleri sağlamak ve teknolojinin en son teknikleriyle yenilikçi toplum tarafından benimsenen ve örnek gösterilen eğitim öğretim yuvası olmaktır. Beden ,zihin ahlak ve ruh ve duygu bakımından dengeli ,sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe sahip ,hür ve bilimsel düşünce gücüne ,geniş bir dünya görüşüne, vatan sevgisine sahip insan haklarına saygılı yaratıcı ,kişilikli ,teşebbüs sahibi ,yapıcı bireyler olarak yetiştirmek.

MİSYON

Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten,hür ve demokratik düşüne,bilimsel metotlarla eğitilmiş, çağdaş düşünce yapısına sahip, yaratıcı, bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir. Biz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, bugünkü sosyo-ekonomik yapımızın getirdiği sorunları veli-öğrenci-çevre-okul işbirliği ile günün şartlarına uygun standartları yakalayarak, çözmek, öğrencilerin; işbirlikçi, sorumluluk sahibi, saygılı, bilgili-becerili, kendine güvenen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara gelişen teknolojiye uyum sağlayacak mesleki bilgi ve becerileri kazandırmak için varız. Özel olarak da amacımız yukarıda sayılan niteliklere sahip birer birey olarak öğrencilerimizi yetiştirmenin yanında , öğrencilerimizin kabiliyet ve istidatlarına göre onları bir üst öğretim kurumuna hazırlamak.

 

× Online Destek