patnos Çimenli İlkokulu - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 18:02

patnos Çimenli İlkokulu

patnos Çimenli İlkokulu
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2018 - 2:13

AĞRI – PATNOS Çimenli İlkokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre

Ağrı ilinin Patnos ilçesinin Çimenli köyünde bulunan okulun Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 18 km’dir. Okula ulaşım herhangi bir servis ve toplu taşıma aracı mevcut değildir. Okul, 1 öğretmen ve 1 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet imkanı mevcut iken kütüphane imkanı mevcut değildir. Ayrıca okulun lojman imkanı da bulunmamaktadır. Okul, soba ile ısıtılmaktadır. Okul, NORMAL  öğretim şekliyle öğretim vermektedir.

VİZYON

Bilim ve teknolojinin farkında olan, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayıcı, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek.

MİSYON

•Ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; •İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek, •Kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek, •Bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah içinde yaşamasına katkıda bulunmak, •Eğitim-Öğretim verdiğimiz öğrencileri ailesine, kasabasına ve Türk toplumuna yararlı birer fert olarak kazandırmaktır.

× Online Destek