AĞRI - PATNOS - CENGİZ ÇIKRIK ORTAOKULU - Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04Ağrı haber, ağrı haberleri, son dakika ağrı haberleri-Kent 04

16 Mayıs 2022 - 17:48

AĞRI – PATNOS – CENGİZ ÇIKRIK ORTAOKULU

AĞRI – PATNOS – CENGİZ ÇIKRIK ORTAOKULU
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2018 - 3:08

AĞRI – PATNOS Cengiz Çıkrık Ortaokuluna nasıl gidilir?, nerededir?, merkeze yakın mı?, kaç kilometre

Ağrı ilinin Patnos ilçesinde bulunan okulun Ağrı il merkezine olan uzaklığı 80 km, Patnos ilçe merkezine olan uzaklığı ise 1,5 km’dir. Okula toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabildiği gibi yürüyerek de ulaşılabilinir. Okul, Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesinde bulunmaktadır. Okul, 26 öğretmen ve 24 derslik ile faaliyet göstermektedir. Okulun İnternet ve kütüphane imkanı mevcuttur. Ancak okulun lojman imkanı bulunmamaktadır. Okul, kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okul, İKİLİ öğretim şekliyle öğretim vermektedir. Okulun yabancı dili İngilizcedir. Okulun Tubitak Bilim Fuarı ve Kodla Ağrı Projesi adında proje çalışmaları bulunmaktadır.

VİZYON

İstiyoruz ki Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Cengiz Çıkrık Ortaokulunda bulunmakla gurur duysun. Cengiz Çıkrık Ortaokulunda olmak bir ayrıcalık olsun. Yetiştirdiğimiz her öğrenci, hayatın zorlukları karşısında kendine yetebilsin. Cengiz Çıkrık Ortaokulu mezunları ülke yönetiminde söz sahibi olsun. Okulumuzda çalışanlar ve öğrenciler, doğruları yaptıklarında ortaya çıkabilecek sonuçlardan korkmasınlar ve gerçekleri yerine getirirken endişeleri olmasın. Öğrencilerimiz çağın değişen ve yenilenen bilgilerini yakalamayı, edinilen bilgileri yaşamında kullanabilmeyi öğrensin. Okulumuz her yıl yenileşerek gelişen çevreye destek ve öncü olsun. Her veli, okulumuzda öğrencisine öğrenme için okulumuzda her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Gençler yetenekleri doğrultusunda yönlendirici eğitim alarak yetişsinler. Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. Okulumuz, emsalleri arasında her gün daha iyi, “EN İYİ” olsun.

MİSYON

İnanıyoruz ki Biz okulumuzun başarısını arttırmak için iş birliği yapan, sorumluluk alan, verimli çalışan bir ekibiz. Biz öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı personelden oluşan Cengiz Çıkrık Ortaokulu ailesiyiz. Biz güler yüzlü, yetenekli, enerjili, coşkulu, üretken ve iyi bir okuluz. Kendimize ve arkadaşlarımıza güvenip birbirimizi kollarız. Biz daha iyi olmak için birbirimizi yüreklendiririz. Sosyal etkinliklerde bulunmak, eğitimimizin önemli bir parçasıdır. Öğretmenlerimiz öncelikle tutum ve davranışlarıyla öğrencilere yön verirler. Çocuk ile anne-baba arasında bir iletişim köprüsüdürler. Her öğrenci kendine özgü özelliklere sahiptir, biriciktir. Bu nedenle bireysel özelliklerine göre öğretilebilir ve eğitilebilirler. Öğrencilerin dersi sevmeleri öncelikle misyonumuzdur. Eğitimde değişen ve gelişen teknolojiyi kullanmaya mecburuz. Teknolojiyi sadece kullanan değil üreten bir nesil yetiştirmek zorundayız. Nesilleri yozlaştırmadan uygarlaştırmak ana hedefimizdir. Öğrencileri karar organına katmak, eğitimi daha kalıcı kılar. Öğrenciler de bizim kadar doğru karar verebilirler. Bilimsel olmak çağdaş olmanın gereğidir. Akılcı, bilimci, çağdaş ve özgür gençler yaratıcılıklarıyla yarının Türkiye´sini kucaklayacaklardır.

× Online Destek